Plan your visit

co je možné vidět, kdy a za kolik

Služby pro návštěvníky

  • Suvenýry a upomínkové předměty můžete zakoupit přímo v pokladně kláštera. 
  • Pamětní razítko kláštera je k dispozici v pokladně kláštera.
  • Občerstvení, resp. kávu a vybrané limonády si zakoupíte v prodejně Keramika Plasy na konci chodby u pokladny v hlavním vstupu do konventu.
  • Velké klášterní nádvoří a vybrané části klášterního areálu si můžete projít a prohlédnout zdarma.
  • Kulturní akce, které se konají klášteře naleznete na tomto odkazu.
  • Na prohlídku hlavního okruhu je možné zapůjčit si cizojazyčný text v anglickém, německém, holandském nebo francouzském jazyce.
  • Pokud toužíte zakoupit si další upomínkové předměty nebo si koupit drobnost, které Vám zkrášlí domov, navštivte prodejnu v rohu konventu Keramika Plasy.
  • Další informace o aktuálním dění v klášteře naleznete na našem volně přístupném facebooku.

Parking

Parkování zdarma je přibližně 100 m od vchodu. Parkoviště není vyasfaltováno, ale i tak je vhodné jak pro osobní automobily, tak autobusy. Parkoviště využijte i při svatbách - kapacita je dostatečná.

Ve směru od Plzně: na kruhovém objezdu třetí výjezd směrem Most a za mostem přes řeku Střelu hned první obočka vlevo (pro mapu klikněte na šipku vpravo).

Ve směru od Mostu: projedete po hlavní silnici I/27 kolem budovy sýpek (s věží) a konventu a těsně před mostem přes řeku Střelu zabočíte vpravo (pro mapu klikněte na šipku vpravo).

Accessibility

Hlavní prohlídková trasa Konvent je z větší části bezbariérová - je třeba se dostat po cca 40 nízkých schodech do patra a pak už probíhá přibližně hodinová prohlídka po rovině (pískovcová dlažba, široké dvoukřídlé dveře, prahy nízké a jen minimálně). V přízemí je cihelná nerovná dlažba. Před návštěvou nás určitě kontaktujte!

Okruh Kostel je bezbariérový zcela.

Pets

Živá zvířata máme v klášteře rádi, ale do interiérů k nám nemohou - a to ani v přenosných taškách. Přesto je obrovský areál kláštera pro ně (na vodítku) volně přístupný. Pokud se svého mazlíčka rozhodnete nechat v autě, přesvědčte se, že stojíte ve stínu a zvíře má zajištěné větrání.

Cyclists

Kolo na prohlídku neberte, nechte ho u stromu před budovou. Stejně tak přemýšlejte nad tím, zda svoji jízdou po pěšinách v areálu neohrožujete jiné návštěvníky.

Child facilities

Máme různě dlouhé prohlídkové okruhy - zvažte předem schopnosti a aktuální náladu vašich nejmenších dětí, abyste nekazili prohlídku sobě, či ostatním návštěvníkům. Během prohlídky okruhu Konvent se mohou děti částečně zabavit hledáním plyšových hadů poschovávaných na trase. (Přebalovací pult, vzhledem ke kapacitě WC, bohužel nemáme.)

Refreshments

Nejbližší restaurace jsou už cca 200m od vchodu do konventu (Knížecí pivovar či Rudolf II.). Pokud Vám stačí lehčí občerstvení a pískoviště pro děti, je takové zařízení hned za klášterní zdí (U Suku). Při procházce do města je v zrekonstruované budově kina nově otevřená restaurace (Obecní restaurace), při procházce kolem anglického parku a řeky Střely ke studánce Prelátce najdete další možnosti občerstvení (Pizzerie Na Barrandově, hospoda na hřišti, ...). Pro mapu klikněte na šipku vpravo.

Přímo v konventu si můžete koupit kávu s sebou v obchodu s dárkovým zbožím; potraviny se nachází kousek za kruhovým objezdem.

U všech restauračních zařízení si, prosím, ověřte otvírací dobu na jejich internetových stánkách.